serwis@pozyczkipozabankowe.pl Pn-Pt 9-17

W jakim wieku musimy się mieścić aby wziąć pożyczkę?

Jeżeli bierzemy pod uwagę możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej, to z pewnością chcemy się jak najwięcej dowiedzieć o tej ofercie, tak aby mieć pewność, że nic nas tutaj nie zaskoczy. Dlatego właśnie interesujący może być dla nas fakt, że mogą się tutaj pojawić określone ograniczenia wiekowe, a więc naprawdę wszystko powinniśmy dokładnie sprawdzić.

Jaki wiek pożyczkobiorcy?

Są firmy, dla których liczyć się będzie to, że mamy dowód osobisty i nie będą aż tak dokładnie wnikały w naszą metrykę. Może się jednak okazać, że zainteresuje nas oferta firmy, która ma wprowadzone ograniczenia wiekowe, a co się z tym wiąże, jeśli nie będziemy ich spełniać, to nie ma sensu wypełniać wniosku o pożyczkę, bo i tak nie będzie on rozpatrzony. Dlatego właśnie musimy wiedzieć, że czasami ta granica wieku znajduje się między 21 a 70 lat, i jeżeli nie znajdujemy się w jej środku, to z pewnością w danym miejscu pożyczki nie otrzymamy.

Dlaczego właśnie tak?

Firmy oferujące pożyczkę, chcą się zabezpieczyć przed niespłacaniem rat. Młody człowiek może nie czuć obowiązku uregulowania pożyczki, albo nie mieć finansów, starszy znowu może nie pamiętać o tej należności. To właśnie powoduje, że spora grupa firm przyjęła odpowiednie widełki, tak aby nie mógł zaciągnąć pożyczki nikt, kto nie wchodzi w ten zakres wiekowy.

Im prędzej sprawdzimy takie rzeczy, tym większa będzie pewność, że nie zaczniemy bez potrzeby wypełniać formularza do firmy, która i tak go nie rozpatrzy, bo nie będziemy spełniali kryterium wiekowego.